1 hafta önce Galatasaray A.Ş. ile puan farkımız 3.5 iken bugün Galatasaray A.Ş. ile Bjk arasındaki puan farkı azalmış ve hatta Galatasaray A.Ş. 3. sıraya gerilemiş. Sivasspor ile puan farkı 3.5 olmuştu.

Fenerbahçe kötü iken, santrafor olmadan çıktığı maçta Kuyt ileri uçta görevini yapmaya çalıştı. Defansta ise Caner ve Egemen ‘in yokluğunda yine mecburen sözleşmeli futbolcumuz Bekir İRTEGÜN ile sahaya çıkmıştık. Sadece durduğu yerde görevini yapmaya çalışan Bekir 81.dakikada ne hikmetse gölü kendisine yazdırmayı başardı. Ancak Bekir ‘in görevini iyi yapamaması yine aşikardı. Sivasspor’dan 8 pozisyon görüp 3 tehlikeli durum ile karşı karşıya kaldık. 1 adet de gol attılar. Hem de herşey iyi gidiyor derken. Rakip 10 kişi ile oynarken Bekir ‘in bulunduğu defans gol yedi ve şampiyonluğun en önemli hamlesine engel oluyordu. 2 dakika sonra Bekir İRTEGÜN istatistiklerine +1GOL yazıldı. Ben TFF’ye mail olarak; golün Bekir İRTEGÜN ‘e değil, rakip takım oyuncusuna yazılmasını talep ettim. Kariyerine yazılan bu hane, hiç birşeyi değiştirmedi. Bu maçı da Fenerbahçe’nin in normal iç saha galibiyeti olarak tanımlayabiliriz.

Futbol etikliğinin dışında biz de Galatasaray A.Ş.’nin puan kaybetmesini bekleyelim.

Volkan DEMİREL’ in toplara çıkmaması ve üşengeçliği ile Bekir İRTEGÜN ‘ün dışında maçın önemli detaylarından bahsedeyim.

Emenike’nin başı sağ olsun diyorum. Ailesinden gelen vefat haberi ile çok üzgündü. Maçtan sonra da memleketine gitti.

25 yaşındaki Serdar KESİMAL maç kadrosuna dahil edildi. Ersun hoca sanırım Serdar’ı ilerdeki maçlarda oynatmayı planlıyordu. Ancak Bekir ‘in hanesine yanlışlıkla yazılan gol buna da engel olacak. Caner’in olmaması sol bekde ? işaretleri belirtti. Hasan Ali ve Kadlec arasında Kadlec ‘i seçmesi bekleniyordu ve bu gerçekleşti. İleri uçta Kuyt oynayacağından orta sahanın sağındaki muhtemel isim Mehmet TOPUZ formasını giydi. Orta sahadaki muammalar yine belirdi. Cristian, Holmen, Alper ve Meireles arasında 2 kişi formasını giyecekti. Selçuk ŞAHİN ‘i hiç saymıyoruz. Çünkü oynaması mucize bir ihtimal. Mehmet Topal ve Emre %100 sahada olacaktı. Sağ kanatta Mehmet TOPUZ olduğu için takımda olmayan sol kanat mevkiine Hasan Ali daha iyi bir seçim olabilirdi. Ancak Ersun hoca Holmen ve Alper ‘i sahaya sürdü ve sol kanat için belli belirsiz bir diziliş ile oynadık. Forvet arkası da Kuyt dışındaki orta saha oyuncular ileri çıkmayı denedi. Emre ve Alper ‘in 10 numara görevini yapmak istemeleri zor durumları ortaya çıkardı.

Maç bir şekilde oynandı ve Fenerbahçe bir iç saha galibiyeti aldı.

Lig TV firmasına ait maç yayınlarından önce Fenerbahçe’yi anlatırken ve maç içinde Emre ve Caner ‘i linç etme girişimlerini herkes şahit oldu. Dünyada hiçbir yayıncı kuruluş maçların kötü ve çirkin anlarını yayınlamaz. Yayınlamak istemez. Zorla yayınlayın demedikçe kuruluşlar da maçların güzel anlarını lanse ederler. Ancak; Türkiye’de ise bu tam tersi. Özellikle de Fenerbahçe maçlarında en ufak olumsuz durumu ekrana yansıtmaları kaçınılmaz. Riera’nın maç içerisindeki rakip oyuncuya yürümesi yarıda kesilip ekranlara aktarılırken, Galatasaray A.Ş. taraftarları da Riera’nın suçsuz olduğuna inandırılıyor. Caner’in tirübündeki yere tükürmesi olsa o bile dakikalarca gösterilecek bir durum haline geldi. Meireles’in tükürme olayı da ekranlara yarım ve tek kare olarak lanse edildi ve Galatasaray A.Ş. hayranları başta olmak üzere tüm herkes bu görüntüyü yeterli buldu ve “Suçlu Meireles’tir” denildi.

Lig TV dışında diğer bir ayrıntı ise Türk futboluna engel olan Bekir dışında Sabri vardı. Sabri’nin sözleşmesinin bulunduğu kulüp ise Galatasaray’dı ve problem buradan kaynaklandı.

Fenerbahçe Spor Kulübüne cevap vermeyen ancak ciddiye alan Galatasaray A.Ş. internet sitelerinden haberi son dakika olarak verdi. Ancak haberi siteleri açılmadığından okuyamadım. Başka internet sitelerinden haberin detaylarını öğrendik. Galatasaray ‘ın açıklamalarını yersiz ve talihsiz bulduğumu belirtiyorum ve neden Fenerbahçe’yi ciddiye almadıklarını anlatmaya çalıştıklarını merak ediyorum. Yokmuş gibi neden yapamıyorlar. Sadece bir rakip miyiz yoksa? Üzerimize oynanan çirkin oyunlarında Galatasaray A.Ş.’nin payı yok mu?

Galatasaray A.Ş. yönetimi Fenerbahçe’yi ciddiye almayarak son dakika cevap verirken Galatasaray futbol takımının kaptanı Sabri SARIOĞLU ise Bunu bazılarına öğretemediğimiz için gerçekten özür Dilerim” ve “Gerçekten iyi bir görüntü vermiyoruz. Bunun analizini hocamızla, arkadaşlarımızla yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki haftalarda bu puan kaybını telafi edeceğiz.” Dedi. Kaptan olarak Fenerbahçe’yi yine ciddiye almadığını ancak cevap vermekten de geri kalmadığını tekrar Galatasaray A.Ş. yönetimine hatırlatalım. Sabri’nin Türk Futbolu’na engel ve problem olduğu için ciddiye alıyoruz.

Kısacası Fenerbahçe sadece bir rakip değil, her zaman kabusunuz olacaktır.

nuhozcan.com
0
yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir