fenerbahçem benim, biricik sevgilim,Portekizli Raul MEIRELES’in transferinden sonra

Herşey mükemmelmiydi? Evet herşey mükemmeldi. Saha, atmosfer, taraftar ve futbolcuların morali çok iyiydi. Alex de iyiydi Selçuk da. Ancak neydi kötü olan. Kader mi? Sanırım evet. Kaderimiz kötü. Gaziantep’i 3-0 yenen kadroyla oyuna başlıyoruz. Normal 65 e kadar tutuk olabilirsin. Antep maçında da öyleydi sanırım.

Takımımızı kaleden itibaren bir alaniz edelim. Kaderi bir kenara bırakıyorum. O sonraki problem.

Mert GÜNOK ‘a da zaman verelim 2-3 yıl verelim. David De Gea değilsin tabi. Ona şans verdiler, güvendiler zamanı da fazlasıyla verdiler. 17 yaşında A.Madrid B ‘de 25 maça çıkıp, sonra a takıma çıkıyor orada da 57 maç yapıp 2 yıl sonra Manchester United ‘a transfer oluyor. Seni gözümüzden sakındık. Güvendik, güveniriz. Söz konusu Fenerbahçe. Ama basit hataları yapma, yapmamak için çalış. 1 kere geliyorlar gol atıp gidiyorlar. Çok tehlikeli topları çıkartabildiğin için buradasın yanımızdasın ve güveniyoruz. Şu maçı kurtarabilsen, 4 maç seni eleştirmezler. Rahat edersin. Ama Selçuk kadar kötü oynarsan prestijin de gider. 10 milyon Euro ‘yu da Galatasaray ‘a verirsin. Onların diline düşürürsün bizi. Nasıl ki Barcelona ‘nın en zayıg halkası Valdes. Geçen hafta 3-1 iken bir hata yapıyor. Turu Real Madrid ‘e veriyor. Sen de onu eleştirebilirsin problem değil. Beğenen nadirdir. Barcelona ‘nın oyuncusu değil. Bunu 10 kişiye soralım 9 ‘u istemez o takımda onu. 3-1 iken 4. golü defalarca kaçırıyorsun. 1 kere geliyorlar golünü atıp maçı bitiriyorlar. Sonra da seni 2-1 yenip elinden kupayı alıyorlar. Biz de buna defalarca kez şahit olduk. Galatasaray ‘a az mı kupa verdik. Dikkatlisin defansınla iletişim harika. Ama düzelcek, düzelcek, düzelcek. Sana güvenimiz sonsuz.

GÖKHAN, YOBO ve EGEMEN 10 üzerinden 9.

Sol bek de Hasan Ali KALDIRIM var. Yenisin ve Egemen kadar adapte olabildin. Golü soldan yedik ama olsun. Ne kadar az hata, o kadar çizgini yükseltir. Ziegler ‘in yerine oynayıp da performasını düşürmemen çok iyi.

Geri dörtlüyü bu şekilde oynatmaya çalışan Aykut KOCAMAN, burada göre çok doğru yolda.

Mehmet TOPUZ ‘u artık sağ kanat yerine içeriye göndersek, Baroni ‘den de Selçuk ‘dan harika olur. Bir kere ortaya koysak tekrar onu ordan almazsın. Israr etmek lazım. Direkden dönen topları olmasa Mehmet TOPUZ hala sağ kanatta olacaktı. Umarım ortaya gelir ve bizleri mest eder. Milli takımın içinde Selçuk İNAN ‘la ortada oynar.
Alex ile gerginlik var diyorsun. Varsa da bunu yansıtmazlar. Aziz YILDIRIM bunu istemez. Otoritesi ile bunu asla yansıtmaz. Ne Selçuk ne Alex ‘i oynatalım. Deneyelim.

İster Kuyt ‘u sağ kanada koy, İster forvete, İster Krasic ‘i sağa istersen sola, istersen de Soch ‘u sağa koy. Farketmez. Ama takımda bir düen şart.

Maceraya gerek yok. 4-4-2 yeterli bence.

Transfer mi yapacaksın. Bir tane Selçuk İNAN ‘a ihtiyacımız var. BEN CE! Nasıl bulucaz zor. Maldonado getirme de tekrar. Transfermarkt ‘den baktım. Fulham’dan Moussa Dembele ‘yi 19.000.000 € ‘ya Tottenham almış. Çek futbolcu Petr Jirace ‘i Hamburg 4 milyon € ‘ya transfer etmöiş. Milan Badelj ‘i Hamburg 4 milyon € ‘ya almış. Bursaspor Porto’dan orta saha oyuncusu Fernando BELLUSCHI ‘yi alıyor. Biz de Selçuk ‘u yıllardır üst üste 2 maç harika oynasın diye beklemiyoruz. 2 maç üst üste normal ve hatasız oynasın yeter. SC Paderborn 07 ‘den 28 yaşındaki Türk oyuncu Mehmet KARA ‘yı Gençlerbirliği alıyor. Pahalı bir transfer de olmazdı. Bizde de rahatlıkla oynardı. Neyse kısmet.

Transfersiz de yürürüz. Fenerbahce ruhunu kimi alırsak alalım, kimi satarsak satalım, değiştiremeyiz. Fenerbahçe her zaman bizim için ayrı bir yerdedir. 2. plana atamayız yerini değiştiremeyiz.


Ben şunu isterim. Dediğim gibi maceraya gerek yok, 4-4-2 yeter.

                                         Volkan (Mert)
Gökhan(Orhan)    Yobo(Serdar)    Egemen(Serdar     Hasan Ali (Caner)

Krasic(Kuyt)    M.Topuz(Baroni)    M.Topal(Baroni)    Caner(Stoch)(Krasic)

                          Kuyt(Bienvenu)    Sow(Semih)

Alex ve Selçuk ‘u artık oynatmasak da olur. Bu 4-4-2 de kim formda ise onu oynat. Artık buna geçiş yapalım. Mehmet Topuz ‘u sağda değil ortada oynanasını isterim. Salih UÇAN, Özgür ÇEK, Hasan ERBEY ‘i de oynatırız. Galtasaray Semih KAYA ‘ı üşenmeden ve düşünmeden oynatıyorsa, biz de gençelerimizi oynatalım.

Aykut KOCAMAN’dan inciler.

Her futbolcum aynı değerdedir.


Kendimi bile kestim.
Menacer-oyuncu iken 3 gol atıp ardından yedek oldu. Sow ‘u oynatmaz ise 10 milyon € ‘luk adamı oynatmıyor dedirtmem. Alex ‘i oynatırsan Kuyt yedek kalır. Takımımız çok iyi durumda ilk yarıyı tamamlarsa devre arasında gider. Hissediyorum sezon sonunda Şampiyon olursak Alex ailesiyle birlikte Cruzerio ‘ya kesin döner. (Yazı Eklenme Tarihi: 01,09,2012)

                                        Volkan (Mert)
Gökhan(Orhan)    Yobo(Serdar)    Egemen(Serdar     Hasan Ali (Caner)

Krasic(Kuyt)    M.Topuz(Baroni)    Meireles(M.Topal)    Caner(Stoch)(Krasic)

                           Kuyt(Bienvenu)    Sow(Semih)

Portekizli Raul MEIRELES‘in transferinden sonra olması gereken orta sahamız niyahet şekillendi. Selçuk İNAN tarzında olacağından bütün sorunlarımızın giderildiği görüşündeyim. Alex ‘i de planlanıldığı gibi devre arasında gönderirsek hiçbir sıkıntımız kalmayacak.

(Yazı Güncelenme Tarihi: 03,09,2012)

0
yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir