Fenerbahçe Cumhuriyeti taraftarlarının en büyük oluşumu olan Genç Fenerbahçeliler grubunun bildirisidir.

Neden Ali Koç?

Fenerbahçe’mizin, 5 Mayıs 2013 Pazar günü İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve 8 Mayıs 2013 Çarşamba günü Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda Eskişehirspor ile oynadığı müsabakalarda demokratik haklarımız çerçevesinde, herhangi bir hakaret ve saldırı içermeyen ve tamamen Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yönetim makamı ile ilgili geliştirdiğimiz tepki konusunda bir açıklamada bulunmayı elzem görüyoruz.

Yaklaşık 2 senedir bir spor kulübünün dâhili olmaması gereken konulara sebebi kamuoyunca malum nedenlerle dâhil edilmesi ve beraberinde gelen ağır yıpranma tüm Fenerbahçelilerin malumudur. Yaşanan gelişmeler neticesinde, 106 senedir saha içi ve saha dışındaki duruşuyla Türk milletinin medar-ı iftarı olan köklü camiamız gittiği her şehirde ve stadyumda bir nefret objesi haline gelmiş, zaman zaman bu durum futbolcularımıza ve taraftarımıza yönelik fiziksel saldırı boyutuna ulaşmıştır. Bu yaşanan gelişmeler anlık olaylar neticesinde değil 15 seneyi aşkın bir süredir yürütülen öfke ve ben merkeziyetçi temelli yönetim politikalarının bir sonucudur.

Henüz 2 sene önce lig bitiminde 36 puan fark attığımız ezeli rakibimize geçen süre zarfında hem saha içi hem saha dışındaki başarısızlık neticesinde muhatap dahi olamayacak bir pozisyona sürüklenmiş durumdayız. Geçtiğimiz sezonu 9 puan fark yiyerek bitiren futbol takımız, bu seneyi de şimdiden 10 puanlık farkın oluşmasına neden olarak haftalar kala çöpe atmıştır. Üstelik bu sezonlarla ilgili beklentiler, kulüp kongrelerinde camiadaki en yetkili insan tarafından “üst üste şampiyonluklar” olarak açıklanmasına rağmen verilen sözlerden trajikomik bir şekilde “her sene şampiyon olacak değiliz ya” şeklinde dönülmesi bizleri kamuoyunda daha önce defalarca olduğu gibi yine küçük düşürmüştür. Ayrıca bu durum verilen 3 sene üst üste şampiyonluk sözünün hangi takım için verilmiş olduğu konusunda tüm kamuoyu gibi bizleri de şüpheye düşürmüş ve gelecek sezonla ilgili de endişeler doğmasına neden olmuştur.

Yönetim kurulunun ajans çalışmaları neticesinde kurmuş olduğu sanal platformların forum sayfaları dahi yaşanan yüz kızartıcı gelişmelerden yılmış ve buralara üye gerçek Fenerbahçelilerin sert tepkisine neden olmuştur. Saha içi başarısızlıklar dışında, verildiği halde tutulmayan sözler ve hiçbir zaman kuru bir tehditten öteye gitmeyen “konuşursam yer yerinden oynar” temalı 3. sınıf ucuz propagandalar artık tahammül edilecek boyutları aşmıştır. Günlerce yazsak bitiremeyeceğimiz başarısız yönetim politikaları konusunda artık köklü bir değişim yaşanması gerektiği çok açıktır. Fenerbahçe tribünlerinin, yurt içi ve yurt dışındaki en büyük organizasyonu olan Genç Fenerbahçeliler grubu olarak kongre üyelerinin, basit ayak oyunlarıyla “hain ilan edileceği endişesiyle” sesini yükseltmekten çekindiği bu ortamda Fenerbahçe taraftarlarından gelen yoğun baskı sonucu insiyatif almış bulunuyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün artık bir kan değişikliğine ihtiyacı vardır. Saha içinde yaşanan başarısızlıklar haricinde saha dışında ve futbolun etkin yönetim organizasyonları üzerinde de camiamızın herhangi bir etkinliği kalmamış, bu durum mevcut yönetimin başarısızlıkları sonucu defalarca bu kurumlar tarafından mağdur olmamız sonucuna yol açmıştır. Böyle bir ortamda geleceğimiz için, Fenerbahçe tribünlerinin lokomotif grubu olarak eski yöneticilerimizden Sayın Ali Koç’u bu şerefli makam için göreve davet ediyoruz.

Sayın Ali Koç, camiamızın geneli tarafından memnuniyetle karşılanacak, kulübü birleştirecek, tamamen yok olmuş lobimizin yeniden inşa edilmesine büyük katkı sağlayacak bir isimdir. Ayrıca kendisi görev aldığı dönem içerisinde gerek yaptığı açıklamalar gerekse Fenerbahçelilik temaüllerine uygun hareketleri ile kamuoyu tarafından büyük takdirle karşılanmıştır. Devamlı olarak gelişen futbol endüstrisi ve getirdiği yenilikçi gelişmeler, miadını doldurmuş köhne zihniyetleri artık bünyesinde barındırmamakta ve sistemin dışına başarısızlıklar ile itmektedir. Israrla bunu görmeyenlerin ve görmek istemeyenlerin Fenerbahçe’yi bir uçuruma sürüklemesine izin vermeyeceğiz.

Sayın Ali Koç, sadece futbol camiasındaki konumuyla değil iş hayatındaki başarısı ve yeniliklere açık çağdaş kimliğiyle de her açıdan bu şerefli makama yakışacak bir isimdir. Ülkemizin en köklü ailelerinden birine mensup olan Sayın Koç, uluslararası faaliyet gösteren birçok şirketi yüksek karlılık ve başarıyla yönetmektedir. İş dünyasındaki bu başarılı yöneticilik vasfını Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlık makamında da göstereceğine dair herhangi şüphemiz yoktur. Bizler, Fenerbahçe taraftarların sesi olarak Sayın Ali Koç’u Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlık makamına davet ediyoruz. Ayrıca hâkim köhneleşmiş zihniyeti, bu süreçte kendisini daha önce birçok isme yapmış oldukları gibi yıpratma faaliyetlerine girmemesi konusunda hassasiyete davet ediyoruz.

Son olarak Fenerbahçe’nin geleceği ve menfaatleri için almış olduğumuz bu kararın, mevcut yönetimle patron-müşteri ilişkisinde olan şahısları tedirgin etmesini gayet normal karşılıyor ve loca güllerini daha önce olduğu gibi bundan sonrada muhatap almamaya devam edeceğimizi tüm Fenerbahçe camiasının bilmesini istiyoruz.

Saygılarımızla,

Genç FENERBAHÇELİLER

0
yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir