Fenerbahce Galatasaray ‘ı 2-0 ‘lık net bir skorla geçmiş gibi görünse de Galatasaray da kazanabilirdi. Ancak tarih 15 yıl geriye gitmeyecekti.

Egemen yine Viking ‘leri oynadı.

Ersun YANAL 11 yıl sonra Galatasaray ‘ı ilk kez yendi. Tüm istatistikleri lehine çevirdi.  Ersun YANAL ameliyattan sonra bile takımının başındaydı. Ersun hocadan bahsetmişken kısa bir açıklama yapayım. Ersun hoca takımlarını çok iyi hazırlar ve çok iyi yükleme yapar ve sezona iyi başlar. İkinci yarıdan sonra takımın diğer maçlarında düşüş gerçekleşir. Eğer Fenerbahçe ‘de bu durum olmaz ise, Fenerbahçe ‘nin önümüzdeki yıllardaki durumu çok farklı olur. İlk Fener gibi bir takıma bu antreman metodunu yükledi. Diğer çalıştırdığı takımlar gibi bir düşüş gözlenmez ve yaşanmaz ise farklı bir model üretecektir. Ersun hoca her zaman sezona hızlı başlayacak. Seneye de kimi çalıştırırsa çalıştırsın, o takım ilk 10 maçın 7 ‘sini kazanır. Bu hocanın farkı budur.
“i love you hocam”
Fatih TERİM Selçuk İNAN ‘ı kadro dışı bıraktı. Son milli maçta Burak ve Selçuk başta olmak üzere tüm Galatasaray ‘lıların üstüne bombayı bıraktı. Yenerseniz yenin. Yenilirseniz Kırmızı-Beyaz formayı giyen Galatasaraylılar suçlu.
Yabancı basın şunları yazdı;
‘Galatasaray’ın mezarı kazıldı’
‘Fenerbahçe kanununu uyguladı’
‘Fenerbahçe, Galatasaray için çok güçlü’
‘Galatasaray’a acı yenilgi’
‘Bruno Alves, Bruma’yı yendi’
‘Cristian attı, Melo kaçırdı, Fenerbahçe kazandı’

Sabri Sarıoğlu yine sahnedeydi. Rolünü oynadı gitti. Allahtan berabere bitmedi maç. Yoksa Sabri 3lü çektirecekti stadyumda. http://55sabri.blogspot.com adresinde biraz vakit geçirip eğlenebilirsiniz. Oyuna girmeden sarı kart gördü. Haftaya cezalı duruma düştü.

Volkan hatalarını yapsa da on tane gol pozisyonu da çıkartsa; ben Fenerbahçe ‘ye yakışmadığını Bekir ile birlikte takımı en kısa sürede bırakmalarını istediğim ender sporculardandır. İkisinin de bu takımda olmaması gerektiğini yıllardır anlatıyorum.
En çok sevindiğim tarafı ise Tugay KERİMOĞLU ve Drogba ‘nın ruh hali oldu. Hasan ŞAŞ ve Ümit DAVALA bunları çok yaşayan ve ömür boyu bunu hissedecek Galatasaray ‘lılar olarak tarhine geçecekler.

Bir hayvan taklidini çok yapan oyuncu Melo, atılacak penaltıyı kullanarak kaçırdı. İstatistiklere oynayan Selçuk İNAN yine istatistik kurbanı oldu.Semih ‘in tam ihtiyacı olan bir maçtı ve defans hariç herşeyi köyüydü takımın.Eboue ‘ye fırsat doğmadı ve ezikleri oynadı.Daha fazla 6alatasaray’dan bahsetmiyorum!

Kısaca;
Puan farkı 9 oldu.
Fenerbahçe 12 maçtır kaybetmiyor.
Yanal ilk derbisini kazandı.
Sabri yine oyununu oynadı.
Emre gerçek Fenerli oldu.
Fenerbahçe taraftarı “Fatih’i satanı biz de satarız” şeklinde tezahürat yaptı.
Galatasaray ‘ın son 4 başkanıda Kadiköy’de galibiyet göremedi.

AMA OLSUN. ONLARIN HALA UEFA KUPASI ve SÜPER KUPASI VAR!  

1
Comment
  1. barbracoffey

    Admiring the hard work you put into your blog
    and detailed information you provide. It’s good to come
    across a blog every once in a while that isn’t the same unwanted rehashed material.

    Great read! I’ve bookmarked your site and I’m including your RSS feeds to my Google account.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir