Aykut hocayı güldüren adam Sabri SARIOĞLU oldu. Tüm 6alatasaraylıların sevdiği şahsiyet. Aykut hocayı güldürmek yetenek ister. Sabri ‘de bu yetenekler oldukça fazla. Volkan ‘ın hareketi çirkin. Sabri ‘nin hareketi çirkin değil. Multraaslan grubu Buraya şampiyon geldin düz mantık geri de şampiyon olarak gideceksin. Aksi durum yok. Papağan gibi tekrarlayan üst düzey insanlar var.

Fatih hocada statda oturacak bir yer bulmuş. Kimin protokol kartını alıp da oturdu? Yer yokken kim yer verdi. Fenerbahçe Spor Kulübü Fatih hocaya yer mi ayarladı?

6alatasaray şampiyon gibi sahaya girdi. Şampiyon gibi oynadı. 15 yaşından beri kaleye hiç geçmeyen Mehmet TOPAL eldivenlerini giydi ve Fenerbahçe kalesini lig şampiyonundan korudu.

Volkan ‘ın yaptığı herşey bilinçliydi ve düşündüğü herşey gerçekleşti. Sabri ile tartışıp hem kendisini hem de Sabri ‘yi oyundan attıracaktı ve maçı bu şekilde kalede Mehmet TOPAL ile bitirecekti. Ben bunun tamamen Volkan ‘ın isteği olduğunu düşünüyorum. Sabri zaten her oyuna gelen 6alatasaray ‘ın yetiştirdiği bir oyuncudur. Oyuncu derken 6alatasaraya ‘ın çoğu futbolcusu iyi bir oyuncu. Eboue ‘nin kendisini yere atması, Riera ‘nın akıl almadık soru işaretleri ile dolu oyununu izledik. Webo ‘nun 2. golündeki Eboue ‘nin önünde ayakkabısı bağlarcasına eğilmesi büyük bir oyunculuk örneğidir. Dokunsan da dokumnasan da yere düşecekti. Ama Avrupanın gözbebeği Cüneyt ÇAKIR ‘ı tebrik edelim. Webo ‘nun önünde ayakkabını bağlamayı denersen bunu kimse yemez. Sen de gidip itirazını edersin.

6alatasaray ‘ın sevinmesi de enteresan tabiki. Geçen hafta şampiyonluğunu ilan eden bir spor kulübü neden yenildiği bir maçta orta sahada anlamsızca sevinir. Bunun anlamı nedir? Büyük oyunculardan kurulu bir ekip bunu nasıl yapar? Bu olaya takımın başındakiler izin mi verdi? Yoksa Sabri, Hasan ya da Ümit mi sevinin dedi? Buradaki anlamsızlığı ve şoku biri açıklasın. Hem yeniliyorsun, geçen hafta şampiyonluğunu ilan ediyorsun. Ama yine de seviniyorsun. 6alatasaray A.Ş. 5 hafta önce şampiyonluğunu ilan etseydi son 2 maçında da yendiği ya da yenildiği sahada orta sahada bugünkü gibi sevinir miydi? Hızını almışken son maçtada bitiş düdüğünden sonra orta sahaya gelsinler sevinsinler. Sabri SARIOĞLU da üçlü çektirsin. Aynı oyunu son maçında da hatta lig başlamadan yapacağı hazırlık maçlarında da kutlama yapsınlar. 🙂 Buradaki oynana oyun 6alatasaray ‘ın provakasyonudur. 6alatasaray taraftarları bu durumu kabullenir. Alışkınlar. Çok oyunun içinde bulundular. Geçen sene de şampiyon olarak geldiler. Şampiyon gibi oynadılar. 6alatasaray büyük kulüp. Bugün de çok iyi oynadılar. Şampiyon gibi oynadılar. Hiç ezilmediler. Hiç hapsolmadılar. Soyunma odasına da Kadıköy Hatırası (2) yazarak, evlerinin yolunu tuttular. Filmin devamı sence kaç olur ultrawesti. 🙂 Umarım Fatih hoca bugünkü maçtaki bitiş düdüğünden sonraki oyunu onaylıyordur. Tebrik edebilir oyuncularını. “Güzel oyundu” 🙂 Aynı filmi tekrar yaşayalım. Her sene oynayalım bu oyunu. Çok alıştınız, çok sindi size bu durum. İsfendiyar SÜLFİKARİ “Bugün Kırmızıları baba ocağından mağlubiyete uğurlayacağız” dedi.

6alatasaraylılar maçta gollerimize çamur atacaksa maçın diğer pozisyonlarına bakabilirler. Hakem hangi pozisyonlarda 6alatasaray ‘ın lehine düdükler çaldı.

Bugün Cüneyt ÇAKIR Fenerbahçe ‘ye teselli ikramiyesi vermemiştir. Alkış isteyen multraslan taraftarları arşivlerine bakabilirler. 2001 ‘den beri 6alatasaray ‘ı tutan ve sonunu bilmeden bağlanan taraftarlar eski derbileri inceleyebilirler. Fenerbahçe ‘de yıllarca Ali Sami Yen ‘e şampiyon geldi ve bizi alkışlayın demedi. Fenerbahçe ‘nin 6alatasaray’ ın alkışına ihtiyacı hiçbir zaman olmamıştır. Egolarını tatmin etmek istemedi.

2001 den beri değişen birşey 6alatasaray ‘ın içinde bulunduğu karamsar gelecektir. Ümit DAVALA ve Hasan ŞAŞ misyonlarını bence tamamlamıştır. Bu maçtaki eser onlara aittir. Birşeyleri hep eksik kaldı. O formayı severken mantıklı hareketler yapamıyorlar. Hep bir sorun oluyor. Sadece futbolcular orta sahada seviniyor. Bu olaya izin verdiler ya da vermediler. Ama kesinlikle olmalası gerekn birşeydi. Bu ikili bunu engelleyebilirlerdi. Alışkın olmadıkları bir durum. 6alatasaray ‘ın büyüklüğünü kaldıramıyorlar. Ümit ve Hasan gittiği zaman 6alatasaray çok büyük bir yükselişe geçer.

Cem GARİBOĞLU, Sabri SARIOĞLU. Seni alkışlasa mı Emre BELÖZĞLU 🙂

Ama şu gerçek ki, sarı kırmızılı formayı gördüğünüz sürece sinirlerinize hakim olamayacaksınız.

0
yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir