uzak durumlası gereken gıdalar

– Şeker katkılı ürünler:  İçinde şeker bulunan mısır gevrekler, kurabiyeler, dondurmalar ve kekler zararlı ürünlerin ilkidir. İçerisindeki şeker önce yüksek enerji verdiği için 1-2 saat sonra açlık hissi bastırır. Buradaki karbonhidrat ihtiyacını da tahıllı emek ve esmer pirinçle giderebiliriz. Armut, elma ve böğürtlen de şeker ihtiyacı için iyi bir alternatiftir.

– Kırmızı et ve doymuş yağ: Sucuk, jambon ve sosis nitratı yüksek ürünlerdir. Bu nitrat bağırsak kanserinin en büyük nedenidir. Doymamış etler kötü kolestrolü yükseltir ve kalp riskini azaltır. Balık, hindi ve tavuk iyi bir tercih olacaktır.

– Karışım ürünler: İçerisinde fazlaca ürün bulunan cipsler uzak durulması gereken önemli bir yiyecektir. Patlamış mısırı evde yapmak en ideal çözüm olacaktır. Patatesler ise zeytinyağı ve baharatla harmanlanarak fırına verilmelidir. Ve en doğal patates cipsi hazırlanır.

– Sahte sağlıklı ürünler: Sahte ürünler arasındaki kurabiye, salata sosu ve yoğurtlardaki şeker ve tuz oranı yüksek olur. Tahıllı ekmek ve kraker içerikleri kolay gizlenen ürünlerdir.

– Konserve ürünler: Konservelerdeki ürünlerin içinde yüksek oranda sodyum içerir. Bu sodyum ise kan basıncını yükseltir. Konserve çorbaların yerine kendi çorbanızı yapmanız gerekmektedir.

DİKKAT DİKKAT

2
yorumlar
  1. günlükYAZIYORUM

    Ne var ne yok, burada herkes böyle bir aşinalık paylaşıyor, bu yüzden bu web sayfasını okumak güzel ve bu web sitesini her zaman hızlı bir şekilde ziyaret ederdim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir