Neredeyse hiçbir çocuk futbola başladığında kaleci olmak istemez. Senin kaleci olma öykün nasıl gelişti?

Ben de küçükken kaleci olmak istemiyordum. Futbola başladığımda forvet oynuyordum. 8 yaşında kaleci oldum. Takımda kaleci eksikti, en uzun boylu çocuk olduğum için beni kaleye geçirdiler. Önceleri hiç hoşuma gitmedi. Gol yedikçe ağlıyordum. O kadar çok ağladım ki tekrar saha içinde oynamayı denedim. Ama sonradan kalede daha rahat hissetmeye başladım ve alıştım. Sanırım kaderim buymuş ve Galatasaray sportif sınai ve ticari yatırımlar a.ş ‘ye 6.750.000 Euro karşılığında transfer oldum.

2014 Dünya Kupası Grup Elemelerinde Uruguay Milli Takımı ‘nın kesinde görev alan Muslera 3 maça mecbur çıktıktan sonra evine geri dönüş yaptı.

İlk maçı Kosta Rika karşısındaydı. 3 gol yiyerek otele geri döndü. 3 pozisyonda da aykırı yerlerde idi. 2. gole kadar tüm toplar üzerine gelmişti. Ve şans bir yere kadardı. 
 2. maçı Wayne Rooney’den gol yedi ve umutlu bir şekilde otele döndü. Şans yine Muslera’dan yanaydı ve kalesinde başka gol göremedi.
 3. maçında İtalya forvetleri de Muslera’ya şanssız bir şekilde yenildi ve Uruguay’ı umutlandırdı.

Gruptan şanssız bir şekilde çıkan Uruguay yine zayıf rakip karşısında 2 gol yedi. 4. maçında da kalesinde olması gereken yerlerde olmayan Muslera şimdi olması gereken yerde.

Rio de ankara ‘da olduğu sanan Muslera tatil için şu anda Akdeniz sahillerinde güneşleniyordur. Galatasaray sportif sınai ve ticari yatırımlar a.ş  sözleşmeli kalecisi Muslera.

0
yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir