Sarı-lacivertli taraftarlarımızdan, Torku Konyaspor maçında kötü tezahürattan uzak durmaları istendi.

Fenerbahçe Kulübü internet sitesinde, “19. şampiyonluk için hazır mısınız” başlığıyla yapılan açıklamada, Fenerbahçe’nin sezonun ilk yarısını en yakın rakibinin 8 puan önünde lider bitirdiği hatırlatıldı.

Ligin ikinci yarısına 19. şampiyonluk hedefiyle başlandığı belirtilen açıklamada, “Önümüzde 17 maçlık bir dönem var. Bizler, profesyonel futbol takımımız oyuncuları, yöneticiler, tüm camia, ligin ikinci yarısına hazırız. Ya siz? 19. şampiyonluk için hazır mısınız?” ifadelerine yer verildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 21 Ocak 2014 tarihli toplantısında Futbol Disiplin Talimatnamesi’nin 52. maddesinde “Çirkin ve Kötü Tezahürat” başlığında yaptığı değişiklik uyarınca stadyumlarda topluluk halinde söz veya hareketlerle ya da benzeri araçlar ile aşağılayıcı, tahrik veya taciz edici nitelikte tezahüratta bulunulmasının, devamlılık kıstası uygulanmaksızın yasaklandığı vurgulan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Takımımızın, yarın Torku Konyaspor ile oynayacağı maç sırasında tribünlerden yükselecek en ufak kötü tezahüratta (devamlılık aranmaksızın) bir sonraki iç saha maçımızda siz taraftarımızın desteğinden yoksun kalacağız. Futbol takımımızı, taraftarımızın desteğinden yoksun bırakmamak hepinizin ve hepimizin öncelikli görevi. Stadımızda bulunduğunuz süre zarfında, maçta, maçtan önce ve sonra küfür etmeyelim, tribündeki renktaşlarımıza da ettirmeyelim. Cezaya neden olacak her tür hakaret içeren ve taciz edici tezahürattan uzak duralım. Böylece 19. şampiyonluğumuza hep birlikte yürüyelim.”

0
yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir