tarih 04 ocak 2020 ve webmatrix i kurdum ve ilk denemelere başlayacağım. bir çok kolaylığı varmış.

iis developer express, asp.net ve sql server compact 3lüsünü bir arada kullanabileceğimiz tümleşik bir platform. Herşeyden bağımsız bu 3 bölüm sayedesinde herşeyden uzak oluyorsunuz ve sadece kod yazıyorsunuz. Programcıların tam aradığı bir platform. Beta olması kullanıcı sayısını az göstermesine neden oluyor. İlerleyen günlerde kullanıcı sayısı artacak ve çok yaygın hale gelecektir.

örneğin standart bir uygulamaya html, css ve javascript ile başlayabilirsiniz. daha sonra veritabanı bölümünü kullanmaya başlayıp veritabanınızdan veri çekip listeletebilirsiniz. Ücretsiz açık kaynak kodlu uygulamalarıda çok rahat ve hızlı bir şekilde kurabiliyorsunuz.

http://weblogs.asp.net/scottgu/archive/2010/07/06/introducing-webmatrix.aspx burayı okuduktan sonra bende bir iki site yayınlayacağım. Blogs, cms, eCommerce, Forums, Galleries, Tools ve Wiki ‘ye bağlı olarak toplamda 25 hazır sistemi kurabiliyoruz. yapılan web uygulamasını Firefox, Crome ve Explorer da görüntülenmesini sağlayabiliyoruz. Database e direk erişim gibi kolay yönleri mevcut. Sitemizi yada uygulamazı başka herhangi bir ftp programı kullanmadan güvenli bir şekilde dosyalarımızı sunucuya upload edebiliyoruz.database e erişip tablolarımızı kolaylıkla editleyip eyi tablolar ekleyebiliyoruz.

bu makaleyi yazarkende bir forumda @Twitter.Search(“nuhozcan”) yazıp, bana göre yeni bir durum ile karşılaştım. Twitterdaki hareketlerimi herhangi bir izin almadan listeleyebiliyorum. 

şimdilik bu kadar yazdım, biraz daha kullanıyım tekrar yazacağım.

0
yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir