Paladin Rehberi

Tanrının kutsadığı en özel classdır. Wow içinde level kasarken de çok zorlanmadığınız bir classdır. Hybird bir classdır ve çevresini heal lama özelliği vardır. Genelde party ve dungeunlarda healer olarak görev alırlar. Level kasmak için ise Retribution talent kasmak gerekir. Paladin kraldır ve tahtı yanındakine verir. 🙂

Genel olarak iyi bir paladin olmak istiyorsanız retribution olup level kasmalısınız. Daha sonra ise Holy olup zindanların aranan adamı olmalısınız. Raidlerde en çok aranan sınıftır. Tek başına da savaçtıkça manası düşmez ve en iyi karlı olan sınıftır. Plate giyildiğinde ise yıkılması zor oluyor. Raidlerde yaptığı buff ve auralar kendisini farklı yapan özelliğidir. Raidlerde her zaman karlı çıkan bir sınıftır. Itemler ise Spell Power ve Crit Chance ‘i iyi olan itemler olmalıdır. Crit şansı ne kadar yüksek ise heal için harcanan mana geri kazanılıyor. Genel olarak da Arcane Torrent büyüsü genel itibari ile Paladin ‘in en önemli silahıdır ve Paladin bu büyü üzerine kurulmuştur.

Paladin oynarken yaptıklarımı anlatayım, siz de bu yolu izleyebilirsiniz. Level 55 ‘e kadar Kalimdor ve Eastern Kingdom ‘da Retribution kasmalısınız. Daha sonra Outland ‘a gidip burada da Retribution ‘a devam edebilirsiniz. Outland ‘de ilk olarak uçan binek alıcaksınız ve bunun trainini yapıcaksınız. Toplam maliyeti ise 350 gold. Böylelikle daha hızlı level atlayacaksınız. Bu masrafı zaten kısa bir sürede çıkartacaksınız. Outland ‘de 68 ‘e geldiğimizde buradaan ayrılma vaktimiz geliyor. Northerend ‘e gitme vakti geldi. Undercity ‘de Zeppelin Master ‘da ışıklı zeplin ile Northerend ‘e gidiyoruz. Güzel bir Plate imiz yok ise iyi bir Plate edinmeliyiz. Spell Power ve Crit Chance ‘i yüksek itemları da toplamalıyız. FCR ve Enigma bir paladinde mutlaka olması gereken bir itemdır. Bunları daha sonrada açıklarım:) şimdilik bende kalsın. 68 ‘den sonra Northerend ‘da 80 olmaya devam ediyoruz. Holy olmadan zindana girmeyi tavsiye etmiyorum. Bu maceranız çok kısa sürebilir. Zindan için Dual Talent ‘imiz olmalı. Yani Holy+Retribution olmalıyız. Şuan için sadece retributionuz ve raidlerde uzun kalamayız. Aralarına almazlar yani :)Undercity yada Orgrimmar ‘a gidip 1000 gold ile 2. talentimizi almalıyız. Hem 80 olmalıyız hemde 2. talentimiz olmalı. Holy talent ile buraya yoğunlaşıp, Healer olmalıyız. Zindan, raid, grup aynı şmantıklta healer olmalıyız. Bu aksiyonlarda Holy talenti aktif etmeliyiz. Dışarda ise retribution yani Primary Talent ‘i aktif etmeliyiz. Secondary Talent imizde Holy verdikten sonra artık raidlere girebiliriz. 80 ‘den sonra zaten oyunumuz daha zevkli hale gelecek. İlk raid denemelerimiz hüsranla sonuçlanabilir. Retribution Paladin ile raidlere zaten girmek imkansız gibi birşey. Raidlerle işim yok diyorsanız Holy olmanıza da gerek yok. Retrubiton ile devam edin. 1000 gold ve Holy talentinin trainlerini mastaf yapıp da Holy olmanız saçma olacaktır.

Retri için yapmanız gerekenlerden kısaca bahsedeyim. Seal Of Wisdom, Concentration Aura, Greater Blessing Of King özellikleriniz açık olmalıdır.

Seal Of Wisdom ile verilen her hasarda mananızı tekrar kazanmanızı sağlar. Judgement rankı yükseltilirse daha faydalıdır. Mana azaldığında düşmana yaklaşıp mana kazanmak gerekecek. Glypt Of Seal Of Wisdom, glypti ile %5 mana ihtiyacını azaltır. Konsantrasyonumuzu yükseltir. En önemli auramızdır. Party ve raid içerisinde elemanlarımıza 35 yardlık bölge içeriisnde daha az büyü yapma imkanı oluşturur. Greater Blessing Of Wisdom ise Blessing Of Wisdom ‘un gelişmiş halidir. Symbol Of Kings satın alıp çalıştırılır. Level 60 ‘dan sonra satın alınıp kullanılabiliyor. 60 dakika olması hem cezbedicidir hem de mutlaka açık olmak zorundadır. Symbol Of Kings ‘den almışken 500 adet satın alalım daha sonra tekrar satın almaya gerek kalmasın. Divine ‘lardan bahsedeyim.

Divine Plea ile 15 saniye boyunca %25 daha fazla manayı geri alabiliriz. Kısa cooldownu olduğu için uzun raidlerde kullanılmalıdır. Ama 15 saniye boyunca gruba verdiğiniz healing miktarını azaltır.

Exorcism ise yanındaki herkeze zarar veren bir büyüdür. Demon ve Undead yaratıkları için etkilidir. Arena ve Batteground larda warlock ve deathknigt gibi undead ve demon petleri olanlar için kullnılmalıdır.

Healing büyülermize ise Flash Of Light ile başlayalım. Temel bir paladin healing büyüsü olma özelliği ile büyü zamanı 1.5 saniyedir. Çok az mana gerektirdiği için basit zamanlarda kullanılışlıdır.

Holy Paladin olmak için Plate itemlar giymeliyiz. IntellectSpell Power ve Haste Rating özelliği olan itemları bizi mükemmele yaklaştıracaktır.

Unutmayın yanlız kalmayan tek sınıf Paladin ‘dir.

Yazının daha kapsamlı olanı zindandan çıktığım zaman yayınlanacaktır:)

0
yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir