Eldeki sinirlerin sıkışması ve fonksiyon kaybını önlemeye yardımcı olacak bir tarifim var. Bir önceki kuşaktan kalma ve doğadan gelen en saf tedavidir. Bitkisel olmasının yanı sıra hem ucuz hem de etkili çözümler üretir. Yan etkisi bulunmaz. Doktor tavsiyesi de var. Ancak kimyasal ürünler, makine ürünleri hem pahalı hem de tam etki göstermez. Çoğu nemlendiricidir.

Halk arasında kısaca sinir sıkışması denir. Bu hastalık; karpal tüneldel geçen sinirlerin sıkışması sonucu ortaya çıkmıştır. Bilgisayar kullanlar ve ellerini yoran çalışanlar (örgü örenler, titreşimli alet kullannlar) için kaçınılmaz. Çeşitli tedaviler gerektiriyor. Local bir tedavi gerektirdiği için basitçe bunu tedavi edebiliriz. Dua ediniz daha da kolaylaşacaktır işiniz. 50 ‘li yaşlarda daha da hissettirse de biz gençliğimizde kendi imkanlarımızı kullanalım. Gece uykudan önce ellerdeki uğuşukluğun artması, ellerde ve parmaklarda uyuşukluk, karıncalanma ve batık-yanma duygusu karpal tünel sendromunda önemli belirtilerdir.

Ellerinizi sallayarak rahatlamaya ve kötü duygulardan kurtulmaya çalışırsınız. EMG sinir fonksiyon testi ie şikayetler ortaya çıkar. 10 dakika gibi kısa süren tedaviler kesin çözüm olmayacaktır. Doğadan gelen tedavi her zaman en iyi kurtarıcımızdır.

– Elleri limon suyu ile ovalamak,

– Parmak uçları için biotin içeren ceviz ve yer fıstığı,

– Yıpranmış ellere yumuşatıcı ve besleyici kremlerden biri Yulaf ve ballı krem. Bunun yapımı için gerekli malzemeler, 5 çorba kaşığı yulaf unu, bir yumurta sarısı ve iki çorba kaşığı kadar bal. Malzemeler bir kaba alıp krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılıyor ve ellere sabah ve akşam sürülüyor.

– Salatalıklı el kremi için beş çorba kaşığı salatalık suyu, üç çorba kaşığı tatlı badem yağı ve dört çorba kaşığı kakao yağı gerekiyor. Malzemeler bir kapta krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılmalı ve buzlukta 10 dakika kadar bekletilmelidir. Buzluktan çıkarıldıktan sonra ellere sürülüp 5 dakika beklemeli. Son aşama eller yıkanıp kurulanmalı.

– Evde tırnaklar için de güçlendirici kremler hazırlayınız. Yarım tatlı kaşığı sirke ile bir yumurta sarısı ve iki çorba ananas suyu bir kapta karıştırılıyor. Tırnaklar içinde beş dakika bekletildikten sonra yıkanıp durulanır.

– Hint yağlı kremimiz için, iki yumurta sarısı, üç çorba kaşığı hint yağı, bir çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı tuz gerekiyor. Tüm malzemeler karıştırıldıktan sonra tırnaklara oje gibi sürülerek 10 dakika bekletiliyor. Son aşamada eller ılık su ile yıkanıp kurulanıyor. El maskeleri için evde hazırlanabilecek kremler ise şunlar; killi el kremi, avakadolu krem ve ballı el kremi. Dört çorba kaşığı tatlı bademyağı, aynı miktarda Hindistan cevizi ve dört çorba kaşığı zeytin yağıyla elde edilecek karışımla ellerin sarılması ise doğal sauna etkisi yapıyor.

Herşey doğal olduğu için yan etkisi %1 ‘dir.

Sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyorum…. Allaha emanet olun.

0
yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir