Değerli müşterilerimiz aşağıdaki hususları saygılarımızı sunarak bildirmek istiyoruz:

1.       Paylaşımlı hosting paketleri piyasa koşullarına göre fiyatlandırılan ve temel seviyede ftp , web, database ve e-mail paketleri sunulan paketlerdir. Paylaşımlı bir sunucudan hizmet verilmesine karşı sunucularımız yüksek performanslı olduklarından tüm servisler genel itibari sorunsuz hizmet vermektedir.

2.       Paylaşımlı host paketlerinde hosting firmalarının en büyük sıkıntısı popüler servislere gönderilen e-mailler ile ilgili olmaktadır. Paylaşımlı olan sunucularda zamanla e-mail server için kullanılan IP adresleri blackliste girmekte ve bu durumda da bazı e-mailler özellikle hotmail uzantılı adreslere gitmemektedir.Firma olarak mail sınırlaması , spam mail atanların hizmetlerinin bloke edilmesi , en kısa sürede mail server için temiz IP ataması vb. birçok önlem alınmasına rağmen çeşitli scriptler ile e-mail kullanımı suiistimal edilmeye çalışılmaktadır.

3.       E-maillerin çok çok önemli olduğu  firmaların temel seviyedeki host paketleri yerine kurumsal paketleri tercih etmelerini öneriyoruz.

4.       Temel host paketleri alınsa bile e-mail paketlerinin ayrıca alınmasında fayda vardır.

5.       Kurumsal e-mail hosting paketlerimizde spam yapılmadığı sürece normal yazışma mailleri Hotmail , gmail , yahoo vb  tüm popüler servis sağlayıcalarda inbox’a düşmektedir. Firma olarak bu paketlerde % 99 inbox garantisi vermekteyiz.

6.       Sunucu hizmetlerimiz sanal sunucu , cloud sunucu ve dedicated sunucu olarak satılmaktadır. Tüm sunucu hizmetlerinde işletim sistemi ve panel kurulumları firmamız tarafından yapılmaktadır.

7.       Sunucu kiralayan müşterilerin sunucu yönetimi konusunda bilgi sahibi olan personelleri olmaması durumunda , sunucu kiralamalarını tavsiye etmiyoruz.

8.       Sunucu hizmetlerinde, firma olarak donanımsal arızalar ve erişim sorunları dışında yazılımsal destek verilmesi mümkün değildir. Bir çok yerli ve yabancı firmada da durum bu şekildedir. Hatta bazı yurtdışı firmalarında destek hizmetleri için extra ücret alınmaktadır. Durum bu şekilde olmasına karşın firma personelimiz görevi olmadığı halde yazılımsal konularda da çoğu zaman destek vermektedir. Ancak bu durum belli ölçülerde olmalıdır . Unutulmamalıdır ki sunucu hizmetinde yazılımsal sorunlar kiralayan müşteriye aittir.

E-mail ve sunucu hizmetleri ile ilgili bu durumları zorunlu olarak açıklama ihtiyacı hissettiğimizi bildirmek isteriz.
Firma olarak bundan sonraki süreçte özellikle e-mail ve sunucu hizmetleri için yukarıda açıklanmış olan hususları siz değerli müşterilerimizin bilgisine sunarız.
 
Saygılarımızla
Boş Adamlar

0
yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir